Na počátku dějin byli muži zaměstnaní válkou, lovem nebo těžkou prací. Neoholený a zahalený do leopardí kůže — představitel silné poloviny lidstva byl obrazem síly, hbitosti a mužnosti. Svým zuřivým vzhledem odstrašoval nepřátele. 

V současném světě je přitažlivé vzezření konkurenční výhodou: ať je to v osobním životě nebo v kariéře, muž se snaží neodstrašovat, ale naopak, získávat si sympatie ostatních. Udržovaný vzhled se stává synonymem úspěšnosti. 

Není pochyb, že muž musí zůstat mužem. Nicméně, apelujeme na racionální mužské uvažování: co s tím má společného krém na obličej? Dokonce i když opomeneme estetickou stránku věci, můžeme s jistotou říci, že muž nepotřebuje pečovat o svou kůži o nic méně než žena. 

Vždyť cílem kosmetických přípravků je pocit pohodlí: absence pocitu napjaté kůže, podráždění a zánětu.

Přitom stačí, když si muž zapamatuje: péče o pleť si nevyžaduje enormní snahu ani obrovské časové výdaje. Když muž začne pečovat o svou pleť, měl by vědět, že své problémy nevyřeší tím, že si půjčí pár kosmetických kelímků od své ženy.

Mužská kosmetika se od ženské liší nejen vůní a barvou obalu, nýbrž i svými cíly, protože pleť mužů a žen je také odlišná.

Silné stránky mužské pleti:

  • je o 15-25% tlustší než ženská;
  • průměrná hodnota ukazatele acidobazické rovnováhy (pH) je 5,4 (u žen: 5,7);
  • má více kapilár, proto je krevní oběh intenzivnější;
  • obsahuje více kolagenových a elastinových vláken, proto se na ní vrásky objevují později a jsou méně zřetelné.

Slabé stránky mužské pleti:

  • má více potních a mazových žláz, proto se při absenci péče častějí objevují komedony (černé tečky) a akné;
  • je intenzivněji zásobená krví, nicméně cévní kapiláry jsou křehčí; kvůli tomu lze na mužském obličeji častěji než na ženském zahlédnout červenou nebo fialovou cévní síťku;
  • má sklony k silnému rohovatění, což znamená, že potřebuje hloubkové čištění.

Řada kosmetických přípravků TianDe pro muže byla vytvořena s ohledem na všechny fyziologické zvláštnosti mužské pleti.

V historii to byli právě muži, kdo jako první začal používat kosmetické přípravky. Ženy pouze o něco později napodobily jejich příklad. Staří Asyřané, Babyloňané a Egypťané si již v 16. století před n.l. barvili a parfémovali brady a vlasy. Oblíbený vonný prostředek římského císaře Cézara byl připravován z olivového oleje a kůry citrónu speciální odrůdy. V době Renesance používali muži v Evropě aromatické kosmetické mýdlo. 

Holení je kažododenní zkouškou odolnosti kůže, příčinou jejího podráždění a citlivosti. Není divu, vždyť během holení provádí muž v průměru 100-150 pohybů břitvou, čímž poškozuje ochrannou vrstvu pokožky.

Dermatologové potvrzují, že časté holení zhoršuje bariérovou funkci kůže a nutí ji zažívat neustálý stres.

Kromě toho má mužská pleť nízkou hodnotu pH, jinými slovy — zvýšenou kyselost, což znamená, že je citlivější a náchylnější na podráždění. Proto by se používání speciálních kosmetických přípravků po holení mělo stát povinným prospěšným návykem každého muže.


Regenerační balzám po holení neobsahuje alkohol, proto nevysušuje a nedráždí pokožku.
V jeho složení je komponent přirozeného hydratačního faktoru kůže a tím je mléčnan sodný.

Hodí se pro všechny typy pleti bez ohledu na věk.

Určitě doporučujeme vyzkoušet pánský sprchový gel se stříbrem.

Obsahuje totiž dezinfekční a antibakteriální koloidní stříbro. Ničí mikroorganismy a brání vzniku nepříjemného zápachu. Zároveň poskytuje silný a dlouhotrvající dezodorizační účinek.

Kromě toho má koloidní stříbro protizánětlivý a hojící účinek, v kombinaci s dalšími aktivními složkami sprchového gelu zmírňuje podráždění, hojí drobné ranky, zjemňuje, chrání před zápachem potu.

Takhle by měl vonět každý chlap.

Čínská tradice a její propojení se symbolismem sahá až daleko do hluboké minulosti. Číňané dodnes věnují symbolům značnou pozornost.

Všimli jste si, že na většině výrobků z řady For men je tento symbol ? Víte co znamená ?

Jená se o znak Shou, symbol štěstí a dlouhověkosti

Každý muž si zaslouží špičkovou péči

Nákupní košík